Завршена втората фаза од Реконструкцијата на главниот довод од Пашоски ливади

Општина Прилеп заврши со реализација на првиот дел од II-та фаза на проектот за „Реконструкција на главен довод од Пашоски ливади до собирна шахта за град Прилеп“.
Во оваа фаза беа инсталирани дополнителни 213 метри DN 300 мм дуктилни цевки, со што се изврши реконструкција на главниот довод до стационажа 3.253 метри.
Во текот на наредните денови ќе се продолжи со бетонските работи околу каптажата на изворот Пашоски Ливади.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи