Приведен криминалец од Прилеп баран со потерница


Денеска (02.03.2022) полициски службеници од ОВР Прилеп го лишија од слобода В.И. (38) од Прилеп кој се барал со потерница.

„В.И. се барал за издржување на казна затвор во траење од две  години по чл. 215 ст. 1 од Кривичниот законик на РСМ односно „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и нивни прекурсори”. В.И. е спроведен во казнено поправната установа „Затвор Прилеп“, информираат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи