Се чисти кон горноселието во крушевско, како и пристапните патеки и центарот на градот

Утрово расчистувањето на снегот продолжува кон населените места Пуста Река и Горно Дивјаци, а во градот „Комуна“ продолжува со работа на пристапни патеки и расчистување на снегот во центарот.

„По вчерашното детектирање на состојбата кон горноселието утрово ќе работиме кон Пуста Река и Горно Дивјаци. Истовремено, сме активни во градот. По вчерашното интензивно чистење до раните утрински часови, денес работиме на пристапни патеки и рачно чистење во центарот на Крушево.“, изјави ВД директорката на ЈП „Комуна“ Крушево Станка Ефремова Трајкоска.

„Комуна“ повторно апелира граѓаните да ги ослободуваат улиците од своите возила за поголема ефикасност во работата. Доколку на улиците има паркирани возила службите не можат да го расчистат патот и да оспособат ефикасна проодност.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи