Три возачи казнети за брзо возење на територија на ОВР Прилеп

На 02.03.2022 на територијата на СВР Битола, полициски службеници спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, санкционирани биле 20 возачи, од кои 12 санкции се изречени на територија на Ресен, 5 санкции на територија на Битола и 3 санкции на територијата на Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи