Крводарителска акција на Лајонс и Ротари клубовите од Прилеп


Во хотелот Кристал Палас во Прилеп се одржа традиционалната крводарителска акција во организација на Лајонс и Ротари клубовите од Прилеп.

„Секогаш е големо задоволството на нас лајонс членовите да им служиме и помагаме на нашите граѓани, па и во дарување крв за спас на животи и затоа заедно со Ротари клуб Прилеп ја правиме оваа традиционална крводарителска акција. Со посебна гордост ќе истакнам,дека оваа година членот на нашиот клуб,др. Весна Пацаноска е Гувернер, лидер на лајонсите од нашата држава, што е потврда за исклучителната хуманитарна работа на ЛК Прилеп.

Со посебно задоволство и радост, ќе истакнам дека Лајонс Клуб Прилеп од 1 јули 2021 година организираше 27 акции за помош на ранливи категории лица,во многу области во Прилеп и околината. Сите оние кои сакаат да помогнат,можат да видат што правиме и работиме на ФБ профилот на Лајонс Клуб Прилеп и да ни се придружат“, велат од Лајонс Клуб Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи