Пронајдена марихуана кај затвореник во Затвор Прилеп

На 03.03.2022 во ОВР Прилеп, од Казнено – поправната установа – Затвор Прилеп било пријавено дека при претрес на пратка наменета за осуденикот В.И. била пронајдена марихуана. Полициски службеници од ОВР Прилеп извршиле увид и ја подигнале дрогата за натамошна постапка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи