ВИДЕО – Екстремно тешка и опасна операција – потрага по малиот Петар по дел од течението на Црна река


Спасувачки тим составен од Дирекцијата за заштита и спасување, Тимот од Прилеп за заштита и спасување од високи објекти, Тимот за спасување на вода од Велес, Министерство за внатрешни работи, Погранична полиција Старавина подрачно Витолиште, Центар за управување со кризи, ТППЕ Прилеп и Спасителна служба „Златоврв“ вчера изведоа крајно опасна и ризична операција за пронаоѓање на малиот со чамец по дел од течението на реката Црна .

Но за жал и оваа акција беше безуспешна, 10 годишниот Петар Џобески не се пронајде. Потрагата ќе продолжи и наредните денови.

Погледнете како изгледаше оваа потрага по Црна.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи