Маската „Кинески змеј“ второ место на годинешниот карневал „Прочка“ 2022


Маската „Кинески змеј“ изработена од учениците на  ООУ „Добре Јованоски“ го освои второто место на годинешниот карневал „Прочка“ 2022. Голема заслуга за маската имаат тоа наставничката по ликовно образование Маја Најдоска и социјалниот работник од ова училиште Ангела Бошкоска и наставникот по музиичко, Гоце Стојкоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи