Приведен прилепчанец кај кого бил пронајден амфетамин

На 09.03.2022 на ул.„11 Октомври“ во Прилеп од полициски службеници на ОВР Прилеп лишен е од слобода Д.С.(34) од Прилеп, бидејќи кај него биле пронајдени две пакувања со бела грутчеста материја – амфетамин.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава поради сомнение за сторено кривично дело по чл.215 од Кривичниот законик.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи