Се обновуваат спортските терени на Могила и се засадуваат нови дрвја


Вработените во ЈКП „Комуналец“ денеска започнаа со уредување на спортските терени на Могилата и замена на искинатите ограднии мрежи.

„Се обновува старата искината и дотраена заштитна мрежа, се прават нови влезови на спортските терени за кошарка и мал фудбал, а во план е целосно да се оспособи и одбојкарското игралиште. Денеска во комплексот Могила, вработените од паркови и зеленило засадуваа и нови садници дрвја“, велат од ЈКП „Комуналец“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи