Исплатен паричен надоместок по основ на стечај, технолошки вишок, материјално обезбедување за месец февруари

Агенцијата за вработување на Република Македонија денес изврши редовна исплата на паричен надоместок за месец февруари 2022 година на 12.365 корисници на паричен надоместок по основ на стечај, технолошки вишок, материјално обезбедување, сето ова согласно Законот за вработување и осигурување во случај на невработеност и Законите за материјално обезбедување на стечајните работници.

За оваа цел беа исплатени 127.980.819,00 денари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи