„Поетски бранувања“ во четврток во Цепенков

На 17 март, четврток 2022 г. од 18.00 часот во ликовниот салон од ЦК „Марко Цепенков“ ќе се одржи манифестацијата „Поетски бранувања“.

На поетската манифестација ќе се претстават 20 поети од Клубот на литературни творци – Прилеп, кои ќе презентираат дел од своето творештво.

Манифестацијата „Поетски бранувања“ е дел од сопствената програма за 2022 година на ЦК „Марко Цепенков“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи