Уапсен 20-годишен прилепчанец поради поседување марихуана

На 15.03.2022 во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода С.Ќ.(20) од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи