Уапсен 47-годишен прилепчанец во Битола кај кого била пронајдена марихуана


На 15.03.2022 во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Д.К.(21) од Битола и К.А(47) од Прилеп затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи