79 санкции поради техничка неисправност на возилата

Facebook
Twitter
Email
Print

Во текот на вчерашниот ден (15.03.2022) во периодот од 09.00 до 13.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе засилена контрола во делот на сообраќајот на територијата на Македонија. При контролата биле упатени во станица за технички преглед 202 возила, при што кај 79 возила биле констатирани технички неисправности, а санкционирани се 253 возачи поради непочитување на сообраќајните правила и прописи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи