Еко акција за садување на дрвја по повод денот на пролетта во Прилеп


По повод денот на пролетта, во понеделник, во Прилеп ќе се одржи голема еко акција за садување на дрвја и на на следните локации:

  • Засадување на дрвја во ООУ „Кочо Рацин“ – 10.00 часот
  • Засадување на дрвја во паркот во населбата Точила – 10.30 часот
  • Засадување на бадемови дрвја над карпата кај Слонот – 11.15 часот

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи