Уапсен прилепчанец поради неовластено поседување и продажба на наркотици

На 17.03.2022 на ул.„Јордан Грабулоски “ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода М.С.(35) од Прилеп во врска со кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи