ВИДЕО – Прилепскиот параглајдерист Адам Спиркоски прв на меѓународниот натпревар во Албанија


Прилепчанецот Адам Спиркоски го освои првото место на меѓународниот натпревар во параглајдерство, Berat open air 2022 (golden olive trophy), во дисциплиината прецизно слетување кој се одржа во Берат, Албанија од 11 до 13 март. Спиркоски го победи светскиот и европски првак Матјаж Слуга од Словенија.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи