ВИДЕО – Спектакуларен хуманитарен концерт на Жељко Самарџиќ во Прилеп


Синоќа во Универзалната сала во Прилеп се одржа спектакуларен концерт на балканската мега ѕвезда Жељко Самарџиќ. Концертот имаше хуман карактер за да се соберат средства за лекување на малиот Дејан Најдоски од Прилеп кој има аутизам и кој досега успешно помина повеќе третмани со матични клетки во болница во Турција. За подобрување на неговото здравје и понатаму му сме потребни. На концертот свој настап имаа и прилепчанецот Филип Николоски и Јоце Панов. Самарџиќ денеска оствари и средба со семејството Најдоски и градоначалникот на Прилеп.

Секој оној кој не беше на концертот, а сака да донира средства тоа може да го направи на телефонските броеви: 070-143-153 и 075-143-489.

Еве дел од атмосферата.

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи