Репертоарот од „Војдан Чернодрински“ за наредните денови

Љубителите на театарот утре и другиден ќе може повторно да уживаат во претставите од репертоарот на прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“.

Имено, во вторник ќе може да ја погледнат претставата „ГЛЕМБАЕВИ“ со почеток во 19:30 часот. Во среда пак, ќе се игра претставата „Да инспекторе, претстава со грешки“, а истата е со почеток од 19:30 часот.

Резервации на влезници за овие претстави може да направите на тел. 076 442 378.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи