Пожар на стрниште и висока трева во нива до куќа на ул. „Тоде Дупјачанец“


На 22.03.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека настанал пожар на стрниште и висока трева во нива до куќа на ул. „Тоде Дупјачанец“, сопственост на О.Ј.(37) од с. Подмол. Пожарот бил локализиран од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид извршила увидната екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи