Уапсени двајца прилепчани кај кои била пронајдена дрога

На 22.03.2022 на ул.„Тризла“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода С.Д.(38) и Р.О.(24), двајцата од Прилеп, затоа што кај нив била пронајдена бела грутчеста материја.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи