Водата во голем број јавни чешми во прилепско е неисправна за пиење

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место Плетвар – крајпатна чешма Че – водоводна мрежа, локален водоснабдителен систем Беловодица – јавна чешма – водоводна мрежа, л.в.с. Плетвар – јавна чешма – водоводна мрежа, л.в.с. Ореовец – јавна чешма сред село – водоводна мрежа и водата од л.в.с. Алинци – Петрески Киро – водоводна мрежа не одговара за употреба.

Исто така водата од л.в.с. Канатларци – бензинска – водоводна мрежа, л.в.с. Ерековци – Кочоски Пецо – водоводна мрежа, л.в.с. Лагово – Петрески Тоде – водоводна мрежа, л.в.с. Веселчани – Мојсоска Ѕ. – водоводна мрежа и водата во локален водоснабдителен систем Загорани – Ѕвездакоски  одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи