Над с. Гостиражни пронајдени 12 кубици нелегално исечени дрва

На 24.03.2022, полициски службеници од Полициското одделение Ропотово спровеле акциска контрола, при што над с.Гостиражни пронашле околу 12 просторни метри нежигосани дабови дрва, кои биле предадени  на  Јавно претпријатие „Црн Бор“ – Прилеп.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи