Прилепчанец уапсен во Битола – бил баран со потерница за доиздржување казна затвор

На 24.03.2022 во Битола, полициски службеници од  Полициска станица  Битола  го лишиле од слобода В.К.(43) од Прилеп. Тој бил баран со потерница од Основен суд Прилеп за доиздржување затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Битола за издржување на казната.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи