Запленети шпедитери и нелегално исечени дрва кај Прилеп и с. Сенокос


Утринава шумската полиција од Прилеп заплени 4,5 метри кубни нелегално исечени дрва во селото Сенокос. Претходно во четвртокот на 24.03. беа запленети 2 шпедитери со 1,5 метри просторни дрва, едниот кај т.н. Горноселска преслап, во близина на новите Градски гробишта, а другиот на улица „Димо Хаџидимов“ во Прилеп.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи