Приведен 26 годишен прилепчанец баран со потерница


На 27.03.2022 во Прилеп, полициски службеници од  Надворешната канцеларија за криминалистички работи  Прилеп, го лишиле од слобода Х. Р (26) од Прилеп.

„Х. Р. бил баран со потерница од Основен суд Прилеп по чл 215 од Кривичниот законик за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и нивни прекурсори и истиот бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Битола“, се вели во соопштението од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи