Репертоарот на „Војдан Чернодрински“ за оваа недела

Прилепчани оваа недела ќе може да уживаат во репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ на следниве претстави:

Четврток, 31.03.2022 – 19.30 ч.

„Да инспекторе, претстава со грешки“

 

Петок, 1.04.2022 – 19.30 ч.

„Светулки“

Резервации на влезници може да се направат на телефонскиот број 076 442 378.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи