ВИДЕО – Дали некој треба да загине за да се постави ограда на Заполшки мост?


Заполшки мост кој се наоѓа на само околу еден километар од излезот на Прилеп на патот Прилеп-Градско со години наликува како сцена од некој хорор филм. Металната ограда на мостот е урната и тој претставува вистинска опасност за возачите кои велат дека ова е срамота за една држава затоа што тоа се минимални средства што треба да се одделат за да се постави нова.

Што е уште потрагично по истиот тој пат со години доаѓаат во Прилеп министри, премиери, претседатели, па револтираните возачи велат нека погледнат барем еднаш на мостот во каква состојба се наоѓа и прашуваат дали некој треба да загине за да се уреди оградата.

По тој пат скоро секој ден поминуваат со години и прилепските пратеници, но засега никој поактивно не се ангажирал околу овој проблем.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи