Прилепчанец купил лажно злато за 1.000 евра – го измамиле две машки лица


На 28.03.2022 во ОВР Прилеп, 69-годишен жител на Прилеп пријавил дека бил измамен од две машки лица. Според пријавеното, лицата му понудиле злато за 1000 евра. Како што е пријавено, тој им дал пари, а кога проверил во златара му било кажано дека не е злато. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи