Прилепчаните Илија Димитроски и Игор Стојкоски – 320 км. за 3 дена на точак Прилеп – Лесновски манастир


Прилепските велосипедисти, членови на здружението „Маркови Точакџии“, Илија Димитроски и Игор Стојкоски, изведоа велопоклоничка тура и за 3 поминаа 320 км. на дестинација Прилеп-Лесновски манастир и назад.

Првиот ден релацијата била Прилеп-Штип, 125 км, со спиење во Штип. Потоа вториот ден Штип-Лесновски Манастир-Велес 120 км, со спиење во Велес. И третиот ден Велес-Прилеп 80 км.

Најтешка делница им била нагорнината пред самиот манастир и Плетвар на враќање.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи