Кај затвореник во прилепскиот затвор пронајдена марихуана

На 31.03.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека при претрес во ќелија на осуденикот А.Д.(29) од Охрид, во Затворот во Прилеп била пронајдена марихуана.

Полициски службеници од ОВР Прилеп ја подигнале дрогата за понатамошна постапка и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи