Билјана Кузманоска е новата Претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп


Билјана Кузманоска е новата Претседателка на ОК на Унијата на жени при ВМРО-ДПМНЕ Прилеп. Билјана е досегашна потпретседателка и актуелна советничка во советот на Општина Прилеп, дипломиран економист – менаџер.

„Ми претставува огромна чест да ве известам дека со одлука на Извршниот комитет на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ сум избрана за Претседателка на Унијата на жени при ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп. Ја користам оваа прилика да ѝ се заблагодарам на претседателката на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, за дадената доверба која ќе ја оправдам со целосна посветеност на УЖ како во Прилеп така и во целата држава. Мотивацијата за мојата работа ја гледам во позицијата на жената во општеството и нејзино секојдневно подобрување, се разбира со чесна и посветена работа!“, истакна Кузманоска.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи