Голема еко акција во с. Ореовец на ИПА регион Прилеп и КПД Затвор Прилеп


Интернационалната полициска асоцијација Македонија – регион Прилеп и КПД Затвор Прилеп организираат голема еко акција за пошумување во атарот на селото Ореовец, кај манастирот Свети Димитрија, во недела на 10.04, со почеток во 09.00 часот. Планирано е да се засадат 2.000 садници.

Акцијата се прави во чест на нивните починати колеги МВР регион ИПА Прилеп, Зоранче Маркоски, Дејан Ангелески и Дејан Ристески и колегите од КПД Затвор Прилеп, Дејан Конески и Мице Чапкуноски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи