15 медали за ЏК „Пролетер“ од Прилеп на државното првенство за сениори и пионери


15 медали за членовите на ЏК „Пролетер“ Прилеп на Државното првенство за Сениори –ки и Помлади пионери- ки кое се одржа во Струга во Техничка организација на ЏК „Дрим“ Струга со учество на 200 натпреварувачи. ЏК „Пролетер“ Прилеп освои 2 златни, 5 сребрени и 8 бронзени медали.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи