Во близина на с. Присад пронајдени и одземени нелегално исечени дрва


Шумската полиција денеска пронајде и одзеде 3,5 метри кубни нелегално исечени дрва во атарот на селото Присад кај Прилеп. Дрвата на ова место стоеле неколку дена и се чекало погоден момент да бидат натоварени од страна на дрвокрадците. Случајот во шумската полиција бил пријавен од страна на мештаните.

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи