4 штали на дрвокрадци во близина на манастирот Свети Ѓорѓија над вештачкото езеро кај Прилеп


До нашата редакција читатели испратија фотографии од 4 штали на дрвокрадците каде се чуваат коњите со кои се пренесуваат нелегално исечените дрва. Шталите се наоѓаат во близина на манастирот Свети Ѓорѓија над вештачкото езеро кај Прилеп.

Граѓаните поставуваат прашање: „Ако обичен граѓанин знае каде се наоѓаат овие штали и може да ги фотографира, дали институциите не знаат каде се наоѓаат или пак знаат, а не преземаат ништо?

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи