Приведени двајца скопјани кај с. Беловодица – во возилото била пронајдена дрога

На 06.04.2022 на Регионалниот пат Прилеп-Градско, кај с.Беловодица, поради сомнение за сторено кривично дело по чл.215 од Кривичниот законик, од страна на полициски службеници од ОВР Прилеп лишени од слобода се Б.Р.(31) и Е.Ј.(26) од Скопје.

При преглед на патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки, била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи