Одземени нелегално исечени дрва од двор во село Десово


Вечерва шумската полиција од Прилеп одзеде 5 метри просторни нелегално исечени дрва кои биле складирани во дворно место во куќа во селото Десово. Сторителот не е пронајден бидејќи во куќата каде се наоѓале дрвата не живеел никој, сопствениците биле во странство. Одземените дрва се однесени на плацот на „Црн Бор“ во Прилеп.

Инаку после 4 месеци конечно е поправено единственото возило на шумската полиција од Прилеп и е ставено во функција.

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи