Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ – Прилеп за оваа недела

Прилепчани оваа недела повторно ќе може да уживаат во неколку претстави кои се на репертоарот на „Војдан Чернодрински“.

Петок, 15 април 2022 – 19.30 ч.

„Да инспекторе, претстава со грешки“

Сабота , 16 април 2022 – 19.30 ч.

„Да инспекторе, претстава со грешки“

Петок, 8 април 2022 – 19.30 ч.

„Декамерон“

Резервации на влезници за претставите може да се направат на телефонскиот број 076 442 378.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи