Се збогатуваат содржините во паркот кај судот

Во паркот кај Основниот суд, „Комуналец“ работи на збогатување со нови содржини.

Со убавото време паркот кај Основниот суд е еден од најпосетуваните во толите денови. Со оглед на големата посетеност на паркот и барањето од граѓаните да се обнови куќарката, денеска беше поставена нова, на местото на дотраеното и пресечено дрво на кое беше поставена старата куќарка.

Сите ја паметат старата куќарка, која беше отстранета заради нејзината дотраеност пред 3 години, истата беше поставена на крошната од дрвото и претставуваше атракција за најмладите. Новиот модел од куќарката нема можност да се постави како старата, но затоа е поставена на платформа.

Планот на Локалната самоуправа и „Комуналец“ е летово овој парк да добие нови содржини за забава на најмладите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи