Приведени прилепчани кои нападнале болничар и обезбедување во Градска болница Прилеп

На 17.04.2022, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода М.М.(46) од Прилеп, З.Ј.(38) од Прилеп и Е.Д.(29) од с.Десово, прилепско, затоа што претходно во кругот на Општа болница Прилеп физички ги нападнале С.Ц.(51), болничар во болницата и Р.П.(48), обезбедување во болницата.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена содветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи