Прилепчанец се загубил кај Нежилово – полицијата го пронашла по неколкучасовна потрага

На 18.04.2022 околу 00.50 часот во Полициската станица Велес, Д.Т.(59) од Прилеп пријавил дека со патничко возило „фолксваген голф“, со прилепски регистарски ознаки, се загубил во атарот на с.Нежилово, општина Чашка.

Полициски службеници од Полициското одделение Чашка веднаш излегле на терен и извршиле негово пребарување и во 02.45 часот го пронашле лицето во добра здравствена состојба. Тој бил однесен во Полициското одделение Чашка, по што бил предаден на семејството.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи