Во четврток 28.04.2022 година ќе има боеви гаѓања на стрелиштето „Леково“

Во рамките на планските активности на Министерството за одбрана, наместо првично упатеното известување од ден 31.03.2022 за реализација на гаѓање на ден 14.04.2022 година, истото поради оправдани причини е препланирано и ќе се реализира на ден 28.04.2022 година во време од 10:00 до 14:00 часот на гарнизоното стрелиште „Леково“ Прилеп.

Од тие причини, се известуваат граѓаните во наведениот датум и време и во наведениот реон, да не изведуваат дополнителни активности, за да не дојде до несакани последици.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи