„СПЛОТЕНИ ВО ХУМАНОСТ“ за малата Бисера – голем хуманитарен музички настан во Прилеп


Почитувани хумани луѓе! Ние, ДРИМ ТИМ ОД ДЕЦА ЗА ДЕЦА Прилеп организиравме хуманитарен музички настан СПЛОТЕНИ ВО ХУМАНОСТ за малата Бисера, кој ќе се одржи на 23.04.2022 година на градскиот плоштад Методија Андонов Ченто. Ќе настапуваат многу домашни музичари. Настанот е поделен во 2 дела:

10:00 до 17:00 часот

1.Преродба
2.Ѕвончиња
Dream team
3.Матеја Николкоска
Матеја Цветковска
4.Гоце Балада
5.Донче Наумоска
6. Илина Стефаноска
7.Чокио
8.Леонид Бенд
ПРОМОЦИЈА НА “ЉУБОВНИ ПИСМА ЗА ЕДЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ” од Лина Димоска
9.Чакаро и Кате
10.Тајфата
11.Александра и Peaches
12.No cigarette
13.Фросина Ристеска
14.Синдикат
15.Марија Јаковлеска
16.Филип Николоски
17.Александар Темелков
18.Ритуал Бенд и Џаса
19.Магдалена Иванова
20.Мартина Јаневска
21.Дани Даниела
22.Елена Велеска
23.Mарија Наумоска
24.Денис Димоски
25.Благадуша
26.Трио Бенд
27. Марија Бундоска
28. Благица Белјаноска
29. Сергеј Попоски
30.Бранче и Емануел

22:00 до 02:00 часот на Камената Бина

СИНДИКАТ
ДЈ БОНО
БЛАГАДУША И DJ EXTRA
Dave Schwartz ( Architek)
DJ HARIS
DJ MARTIN KAY

Со задоволство Ве покануваме да бидете дел од нашиот хуманитарен настан.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи