Жена од Струга уапсена во Прилеп – полицијата кај неа пронашла 12 шишенца метадон

На 20.04.2022 во 23.00 часот во Прилеп, полициски службеници од Полициската станица Прилеп ја лишиле од слобода Т.Н.(33) од Струга, затоа што кај неа биле пронајдени и одземени 12 шишенца со течност – метадон.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи