Повеќе јавни чешми во околината на Прилеп се со неисправна вода за пиење

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место локален водоснабдителен систем Загорани – Ѕвездакоски – водоводна мрежа, л.в.с. Веселчани – Мојсоска Ѕ. – водоводна мрежа, л.в.с. Плетвар – јавна чешма – водоводна мрежа, Плетвар – крајпатна чешма Че – водоводна мрежа, л.в.с. Беловодица – јавна чешма – водоводна мрежа, населено место Лениште – јавна чешма сред село – водоводна мрежа и водата од мерно место с.Крстец – јавна чешма сред село – водоводна мрежа не одговара за употреба.

Исто така водата од л.в.с. Ореовец – јавна чешма сред село – водоводна мрежа  одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи