Христовото Воскресение се одбележа и во црквата Свети Димитрија во населбата Варош


Христовото Воскресение се одбележа и во црквата Свети Димитрија во населбата Варош во Прилеп.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи