10 и пол кубици крадени дрва пронајдени во Гостиражни

На 27.04.2022 во напуштена куќа во с.Гостиражни, општина Долнени, полициски службеници од Полициското одделение Ропотово, при преземање мерки и контрола пронашле околу 10,5 метри просторни нежигосани дабови огревни дрва.

Дрвата биле предадени на Шумска полиција Прилеп и по целосно докумнетирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи