Општина Крушево по втор пат стана Супербренд

Општина Крушево по втор пат го добива приматот „Супербрендс“. Општината е избрана да биде Супербренд за 2022-ра година, а признанието го прими градоначалникот Томе Христоски.

„Во 2018-та година бевме првата општина која стана Супебренд. Еве годинава сме повторно одбрани и тоа е уште едно признание за нашата работа. Истовремено, добивањето на ова признание е голем мотив затоа што нашата работа се вбројува помеѓу најуспешните субјекти од повеќе области“, изјави градоначалникот Христоски.

Супербрендс е организација која делува во 90 држави низ светот и постои веќе 28 години.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи